Natália Hulejová | Znova som

„V aktuálnej výstave ZNOVA SOM sa nezaoberám radosťou a navodením jej stavu, ale spätne sa vraciam do svojej minulosti alebo čerpám z prítomnosti. Obrazy sú odrazom môjho prerodu na ženu milujúcu samú seba. Opať hľadám odpoveď cez konkrétne priestory, ktoré zobrazujem v maľbe, aktuálne s jemnejšími farebnými kombináciami, ktoré odkazujú na nehu, sebaprijatie ako aj prijatie ako také, na pochopenie a miernu melanchóliu, ktorá je však v momente pretvorená na zmierenie. Jemnosť, láska, opustenie minulosti a nájdenie stredu. 

Malá bytosť sa objavuje takmer na každom formáte. Som to ja, odhodlaná posúvať sa z cesty na cestu, zo skúšky do dalšej skúšky, z pádu do rastu. Sme to my, každý z nás prežíva tieto emócie – a mojím spôsobom, ako ich najlepšie spracovať, je práve maľba. Chcem nám ukázať, že to ide, že existuje spôsob, ako na sebe pracovať a dostávať sa z ťažkých situácií. Stále sa však pozerám na túto tému s nádejou a s hľadaním spôsobov za účelom navodenia pocitu oslobodenia, vydýchnutia...  Každý obraz bol inšpirovaný inou skladbou od Willow z rovnomenného albumu z roku 2019. Na zadnej strane obrazu vždy nájdete krátke výstižné slová od srdca, vystihujúce tému obrazu." (Natália Hulejová)

Natália Hulejová (*1997, Ružomberok) je študentka maľby na VŠVU pod vedením prof. Ivana Csudaia. V maľbe hľadá domov, priestor, cestu alebo cieľ. Najbližším spôsobom vyjadrenia sú pre ňu poloabstraktné polohy, ktoré sú pre ňu absolútne realistické, keďže priestory, ktoré maľuje, reálne vidí vo svojej hlave. Jej prvotným cieľom bolo namaľovať/vytvoriť priestory, do ktorých sa môže človek ponoriť a cítiť sa tam komfortne, radostne či šťastne. Usiluje sa o vytvorenie maľby, ktorá bude fungovať ako ladička dobrej nálady. Podľa toho vyberá aj farebné kombinácie, ktoré jej evokujú atmosféru na dosiahnutie tohto stavu. Podľa posledných študií na svete nebolo viac depresie než dnes, práve preto sa do svojej tvorby rozhodla priniesť svetlo. Samozrejme, každý má na radosť svoju mierku, no toto je tá jej a na ňu zaberá. 

Pozrite si predajnú výstavu 

  • Facebook
  • Instagram

OTVÁRACIE HODINY

po – pia    11 – 20:00

so – ne     11 – 17:00

© 2020 slávica, s. r. o.